Media Blog

Bogusław Linda o Powstaniu Warszawskim. Dosadne słowa aktora. Zawsze aktualne

Lipiec 31st, 2018

Bogusław Linda potrzebował tylko 30 sekund, by w najlepszy sposób skomentować Powstanie Warszawskie i walczących w niej Polaków. Jego wypowiedź z 2012 roku znów wraca. Nawet trudno się dziwić, dlaczego. "Słyszymy od ludzi, którzy przeżyli Powstanie: byliśmy tak wkur... na tych Niemców przez tyle lat, że byliśmy gotowi iść i zginąć, żeby przez choćby 5 minut człowiek był ku... wolny".

Usterka doprowadziła do rozwoju ludzkości. Naukowcy wreszcie dokładnie zbadali zjawisko

Lipiec 31st, 2018

Uwalnianie się gazów cieplarnianych z Oceanu Południowego jest najprawdopodobniej powodem tajemniczego ocieplania się klimatu przez ostatnich 11 tys. lat. Do takich wniosków, na podstawie przeprowadzonych badań, doszedł zespół naukowców z Princeton i Instytutu Maxa Plancka. Ich zdaniem "wyciekowi" winne są silne prądy morskie w tym rejonie. Oceany od zawsze redukują poziom dwutlenku węgla w atmosferze. Usterka w tym systemie powoduje, że atmosfera się ociepla. 11 tys. lat temu zjawisko doprowadziło do ustabilizowania się epoki holocenu na Ziemi. Obecna flora Polski powstała właśnie w tym czasie.

Sałatka szopska

Lipiec 31st, 2018

Pyszna letnia sałatka, prosta i szybka do zrobienia. Takie sałatki o tej porze roku smakują najbardziej: sezonowe pomidory, ogórki, papryka, cebula, soczysty zapach i smak. bardzo uniwersalna. Odnajdzie się do pieczywa, do dań głównych czy w roli przekąski.

Skamielina sprzed 400 mln lat

Lipiec 31st, 2018

Naukowcy odkryli najwcześniejsze ślady obecności kości uwiecznione w skamielinie. Do tego celu użyto potężnej technologii rentgenowskiej. Przeskanowano skamieliny ryb zwanych heterostrakami. To najstarsze kręgowce, które żyły na Ziemi 400 mln lat temu. Badacze odkryli, że te zwierzęta posiadały dziwną tkankę zwaną "aspidiną", która nie przypomina tkanek dzisiejszych kręgowców. Tkanka ta była przedmiotem 160-letniej debaty, naukowcy nie byli pewni czy "aspidyna" była przejściowym stadium ewolucji kości, czy ich najwcześniejszym przykładem. Nowe odkrycie pokazuje, że "aspidyna" jest rodzajem tkanki kostnej, zmieniającym oś czasu powstania naszych szkieletów. Nowe odkrycie to dowód na to, że "aspidyna" to najwcześniejszy zapis tkanki kostnej, jaki kiedykolwiek odkryto w pradawnych skamielinach.

"Popek" w jednym przypadku na pewno zakończy karierę. "To byłaby dla mnie katastrofa mentalna"

Lipiec 31st, 2018

- Jeżeli bym przegrał tę walkę, to byłaby to dla mnie katastrofalna mentalna. Ledwo się pozbierałem po porażce z Oświecińskim. Jakbym dostał w ryj i bym padł to spoko, ale ja przegrałem z samym sobą - przyznał Paweł Mikołajuw "Popek" na pytanie o zakończenie kariery po ewentualnej porażce w kolejnej walce. Kontrowersyjny raper spodziewa się wkrótce również narodzin dziecka, ale jak sam przyznaje - musi przekonać swoją partnerkę do imienia. "Popek" opowiedział też o cięższych treningach, występie w tanecznym show i grze w serialu oraz filmie fabularnym. Przypominamy, że zawodnik MMA będzie walczył na gali KSW 45 w Londynie 6 października tego roku.

Dla tej kobiety nie ma rzeczy niemożliwych. Pobiła rekord w półmaratonie, wraz z trójką swoich dzieci

Lipiec 31st, 2018

Pewna Amerykanka udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i pobiła rekord świata w półmaratonie. Jest to wyczyn o tyle wyjątkowy, że zrobiła to pchając przed sobą potrójny wózek, z trójką swoich dzieci. Tymczasem w Tczewie, ktoś zdaje się nie pałać sympatią do biegaczy i rowerzystów, bo rozwiesił żyłkę, która poraniła mieszkańców. We Włoszech w nowatorski sposób potraktowane sprawę pewnego 22-latka, który miał zostać osądzony przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości. Sędzia uznał, że lepszym sposobem na resocjalizację młodego człowieka, będzie wysłanie go na pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Jak się okazało, pomysł był trafiony, bo młodzieniec przyznał, że ta podróż go odmieniła.

Mamed Chalidow o rewanżu z Tomaszem Narkunem: Rywal się zgodził, męczę szefów KSW

Lipiec 31st, 2018

- Cały czas męczę szefów KSW o walkę z Tomaszem Narkunem. O ile wiem, rywal zgodził się. Teraz kwestia działaczy KSW co z tym zrobią - mówi Mamed Chalidow.

Michał Materla o walce o Damianem Janikowskim: Doświadczenie to moja największa przewaga

Lipiec 31st, 2018

- Damian Janikowski nie ma wielu pojedynków, nie spędził wielu minut w klatce, ale to rekompensuje jego klub. W nim jest wielu wybitnych zawodników, dzięki czemu może robić postęp - mówi o swoim najbliższym rywalu Michał Materla.

Rodziny się nie wybiera

Lipiec 31st, 2018

Prezentujemy oficjalny polski zwiastun „Rodziny się nie wybiera”, najbardziej osobistej komedii Dany’ego Boona, zaraz po „Jeszcze dalej niż Północ”. Opowieść o życiu Valentina to uniwersalna, zabawna i wzruszająca historia o tym, jak ważna w naszym życiu jest rodzina. I nawet jeśli bardzo chcemy nie zawracać sobie głowy krewnymi, oni i tak znajdą sposób, by o sobie przypomnieć. Prawdopodobnie w najbardziej niespodziewanym i szalonym momencie z możliwych!

Niebieskie kryształy na meteorytach

Lipiec 31st, 2018

Naukowcy z Muzeum Historii Naturalnej z Chicago przebadali meteoryty. Odkryli w nich minerały sprzed 4,5 miliarda lat, które mogą być jednymi z pierwszych, powstałych w Układzie Słonecznym. Ich ułożenie wskazuje, że Słońce wypluwało w tym czasie wysokoenergetyczne cząstki. Te mikroskopijne kryształy to hibonity, rzadkie minerały, występujące także na Ziemi. Zdaniem badaczy, Słońce we wczesnym okresie swojego życia było bardzo aktywne.

Następna strona »
meble kuchenne grudziądz Graficzne projektowanie stron Grudziądz gwarantujemy niskie ceny i indywidualną grafike. sprawdzone i za darmo seks anonse pań, panów i par Tanie catshare za sms lub przelew rapidshare za sms Najlepszy hosting plików konto premium za sms seks filmy meble kuchenne w Grudziadzu