Media Blog

Ryszard Pawłowski: Marzę, żeby Polacy jako pierwsi zdobyli K2 zimą [4/5] [Sektor Gości]

Kwiecień 30th, 2017

Dlaczego polski himalaista Ryszard Pawłowski zdobycie szczytu legendarnej góry K2 uważa za swoje największe dokonanie w Himalajach i Karakorum? Jak zapamiętał atak szczytowy na ten ośmiotysięcznik? Dlaczego droga od strony północnej, którą w 1996 roku wybrali wraz z Krzysztofem Wielickim i Piotrem Pustelnikiem, było dla nich niezwykle trudnym i wymagającym wyzwaniem? Jak Ryszard Pawłowski postrzega marzenia Polaków na zdobycie K2 zimą i plany organizacji narodowej wyprawy, która ma wyruszyć w Karakorum już w grudniu tego roku? Którzy polscy wspinacze jego zdaniem mogą mieć szanse na to, żeby zapisać się w historii i dokonać pierwszego zimowego wejścia na K2? Jak wyglądają największe zagrożenia na K2 zimą? Zapraszamy do obejrzenia czwartej części 62. odcinka programu "Sektor Gości". Z Ryszardem Pawłowskim rozmawia Michał Bugno.

Ryszard Pawłowski spadał z lawiną w Himalajach. "Wydarzył się cud!" [3/5] [Sektor Gości]

Kwiecień 30th, 2017

Jak polski himalaista Ryszard Pawłowski wspomina swoje pierwsze wejście na ośmiotysięcznik - zdobycie szczytu Broad Peak w 1984 roku? Dlaczego swoją działalność w Himalajach w latach 90-tych postrzega jako jedno wielkie pasmo sukcesów? Dlaczego uważa, że w górach pomaga mu doświadczenie z czasów, kiedy pracował w kopalni? Czy patrząc na to, jak bez szwanku wychodził w przeszłości z wypadków uważa siebie za wielkiego szczęściarza? Jak wspomina wypadki na siedmiotysięczniku Pumori, kiedy zrywała mu się lina lub porywała go lawina, a mimo to - uchodził z życiem? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 62. odcinka programu "Sektor Gości". Z Ryszardem Pawłowskim rozmawia Michał Bugno.

Ryszard Pawłowski wspomina wypadek Jerzego Kukuczki [2/5] [Sektor Gości]

Kwiecień 30th, 2017

Jak jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów Ryszard Pawłowski wspomina złote lata polskiego himalaizmu, w których wspinał się wraz z Jerzym Kukuczką, Krzysztofem Wielickim i Wandą Rutkiewicz? Jak zapamiętał pierwszego z nich, który stał się prawdziwą legendą gór najwyższych? Czy nieszczęśliwy wypadek na Lhotse, w którym zginął Jerzy Kukuczka, to najgorsze zdarzenie w górskim życiu Ryszarda Pawłowskiego? Dlaczego podczas wspinaczki na południowej ścianie zdecydowali się na podjęcie ryzyka i używanie cienkich lin? Co sprawiło, że Ryszard Pawłowski zdołał przetrwać tę tragiczną sytuację i wyjść z niej cało? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części 62. odcinka programu "Sektor Gości". Z Ryszardem Pawłowskim rozmawia Michał Bugno.  http://eduessayhelper.org/

Ryszard Pawłowski przeżył "biwak śmierci" na Mount Everest [1/5] [Sektor Gości]

Kwiecień 30th, 2017

Czy wybitny polski himalaista Ryszard Pawłowski czuje się spełniony jako wspinacz i przewodnik górski? Jak podsumowuje swoje górskie osiągnięcia, wśród których znajduje się m.in. zdobycie dziesięciu ośmiotysięczników, a w tym legendarnej K2 i - aż pięciokrotnie - Mount Everest? Jak wspomina dramatyczną noc, którą musiał spędzić samotnie na wysokości 8500 metrów na tej górze? Co sprawiło, że zdołał przetrwać tyle godzin w tzw. strefie śmierci, podczas gdy dla innych wspinaczy skończyło się to amputacją palców i nosa, a nawet śmiercią? Czy Pawłowski sam był zaskoczony swoimi możliwościami genetycznymi? Jak to możliwe, że potrafił spędzić samotnie tydzień w małym namiocie na dużej wysokości na Lhotse po to, żeby przeczekać fatalne warunki pogodowe i zaatakować szczyt? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 62. odcinka programu "Sektor Gości". Z Ryszardem Pawłowskim rozmawia Michał Bugno.

#dziejesię 16:50

Kwiecień 30th, 2017

Szybko i ciekawie o wszystkim, co ważnego wydarzyło się w kraju i na świecie. We współpracy z załogami Wirtualnej Polski, dowiecie się, co dzieje się w sieci, poznacie reakcje na bieżące wydarzenia i usłyszycie o wszystkim, co najistotniejsze dla każdego Polaka. Maciejowi Orłosiowi i Małgorzacie Serafin - prowadzącym program - pomogą dziennikarze, korespondenci, wydawcy i producenci.

Kolejna wpadka Milanu! Zobacz skrót meczu FC Crotone – AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN]

Kwiecień 30th, 2017

AC Milan zremisował 1:1 z FC Crotone, który plasuje się w strefie spadkowej. To kolejna wpadka tej drużyny w ostatnim czasie. FC Crotone - AC Milan 1:1 (1:0)1:0 - Marcello Trotta 8'1:1 - Gabriel Paletta 50'Składy:Crotone: Alex Cordaz - Aleandro Rosi, Federico Ceccherini (70' Noe Dussenne), Gianmarco Ferrari, Bruno Martella - Marcus Rohden (81' Leonardo Capezzi), Andrea Barberis, Lorenzo Crisetig, Andrea Nalini (54' Adrian Stoian) - Diego Falcinelli, Marcello Trotta.Milan: Gianlugi Donnarumma - Davide Calabria, Cristian Zapata, Gabriel Paletta, Leonel Vangioni (90' Gustavo Gomez) - Juraj Kucka, Manuel Locatelli, Matias Fernandez (78' Lucas Ocampos) - Suso, Gianluca Lapadula, Gerard Deulofeu (86' Carlos Bacca).

Edyta Zając-Rzeźniczak jest bardzo emocjonalna. "Agent" był dla niej wyzwaniem!

Kwiecień 30th, 2017

- Biorąc udział w programie "Agent", przekonałam się, że jestem bardziej emocjonalna niż by mi się wydawało. Często mówię, że jestem "przejmowaczką" i myślicielką - powiedziała modelka

Szczęsny nie uratował Romy, derby Rzymu dla Lazio. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Kwiecień 30th, 2017

Lazio Rzym ponownie lepsze od AS Roma w Derbach della Capitale. W 34. kolejce Serie A drużyna Simone Inzaghiego wygrała 3:1 pomimo nieobecności Ciro Immobile i błędów sędziego Daniele Orsato. Wojciech Szczęsny zagrał 90 minut.

Polska licealistka podbija światowe wybiegi. "W ciągu 3 tygodni zrobiłam 30 pokazów"

Kwiecień 30th, 2017

Michelle Gutknecht rozgłos w świecie mody zapewnił ostatnie tygodnie mody, podczas których zrobiła najwięcej pokazów ze wszystkich Polek. Nastolatka pojawiła się na 11 pokazach podczas Nowojorskiego Tygodniu Mody, 10 razy na Mediolańskim Tygodniu Mody oraz 13 na Paryskim Tygodniu Mody.

TVN radzi, jak szukać pracy: "Wysyłanie CV? Ta strategia już dawno nie funkcjonuje"

Kwiecień 30th, 2017

 Według najnowszych badań GUS poziom bezrobocia w Polsce względem ostatnich miesięcy spadł do poziomu 8,1 %. Wynik jest lepszy niż zakładały wcześniejsze wyliczenia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na podstawie danych z urzędów pracy oszacowano, że tak rekordowego spadku bezrobocia w naszym kraju nie zarejestrowano od 26 lat.  Według informacji portalu WP Money spadła również liczba  bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy. Choć statystyki mogą napawać optymizmem, reporterzy TVN-u postanowili przestrzec przed utratą pracy. Dziennikarz TVN24 Biznes i Świat Paweł Blajer, powołując się na badania dr hab. Joanny Tyrowicz, przestrzegł, że przeciętny Polak po stracie pracy szuka nowego zatrudnienia średnio ponad rok. W studio Dzień Dobry TVN radził, jak szukać nowej pracy. Stwierdził, że era wysyłanie CV do pracodawców dawno już minęła.

Następna strona »
meble kuchenne grudziądz sprawdzone i za darmo seks anonse pań, panów i par Tanie catshare za sms lub przelew rapidshare za sms Najlepszy hosting plików konto premium za sms seks filmy meble kuchenne w Grudziadzu