Media Blog

Robert Lewandowski w Borussii. Od Lewangłupskiego do Lewangolskiego

Listopad 30th, 2016

Początki nie były zbyt miłe, Robert Lewandowski po przyjeździe do Niemiec zderzył się z brutalnym światem wielkiej piłki. Jego start w Borussii Dortmund nie należał do łatwych, Polak doświadczył ostrej krytyki niemieckich mediów, był nieskuteczny. Dał jednak sobie doskonale radę. I niedługo potem już tylko błyszczał na boisku. 

Robert Lewandowski w Borussii. Od Lewangłupskiego do Lewangolskiego

Listopad 30th, 2016

Początki nie były zbyt miłe, Robert Lewandowski po przyjeździe do Niemiec zderzył się z brutalnym światem wielkiej piłki. Jego start w Borussii Dortmund nie należał do łatwych, Polak doświadczył ostrej krytyki niemieckich mediów, był nieskuteczny. Dał jednak sobie doskonale radę. I niedługo potem już tylko błyszczał na boisku. 

Małysz, Stoch, Kowalczyk i… Jan Paweł II. Niezwykła ekspozycja Wojciecha Fortuny

Listopad 30th, 2016

Mistrz olimpijski z Sapporo w skokach narciarskich Wojciech Fortuna, który pracuje w ośrodku WOSiR Szelment, stworzył tam znakomitą ekspozycję pamiątek narciarskich "Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk". Wybraliśmy się w to miejsce z kamerą, a słynny skoczek osobiście oprowadził nas po wystawie, prezentując kolejne eksponaty i opowiadając o swoich wspomnieniach. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, przygotowanego przez reportera WP SportoweFakty Michała Bugno. 

Paweł Żuk: Wojciech Fortuna to Perła naszego ośrodka

Listopad 30th, 2016

Mistrz olimpijski z Sapporo w skokach narciarskich Wojciech Fortuna, który pracuje w ośrodku WOSiR Szelment, stworzył tam znakomitą ekspozycję pamiątek narciarskich "Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk". Przy okazji wizyty u słynnego skoczka, porozmawialiśmy z prezesem WOSiR Szelment Pawłem Żukiem, który jest pod wrażeniem działalności Wojciecha Fortuny. - Jego osoba to Perła naszego ośrodka. Staramy się z tego korzystać. Nie każdy ma takiego kustosza i taką wystawę. Niejeden kolekcjoner może nam tego pozazdrościć - mówi prezes Żuk w rozmowie z reporterem WP SportoweFakty Michałem Bugno.

#dzieńdobryPolsko: "Jarocin. Po co wolność" to nie film o sensacji!

Listopad 30th, 2016

"Jarocin. Po co wolność" to tytuł najnowszego filmu przedstawiającego historię kultowego festiwalu. Produkcja wchodzi do kin 2 grudnia. Jej twórcy, Leszek Gnoiński i Marek Gajczak, byli gośćmi porannego pasma Telewizji WP. O czym opowiedzieli? - Wydawało nam się, że tytuł "Po co wolność" jest idealny na te czasy. (…) Chcieliśmy zderzyć rzeczywistość współczesną z tym, co było kiedyś. To jest pierwszy dokument o festiwalu w Jarocinie, który pokazuje całość tego zjawiska. Zaczynamy tę historię w 1970 roku, a kończymy w 2015. To jest film o kulturze, a nie o sensacji. Polityka jest tu na samym końcu - podsumowali reżyserzy.

"Orphan Black" w Telewizji WP

Listopad 30th, 2016

Wszystkich fanów mrocznych seriali zapraszamy do nowego kanału - Telewizji WP. To właśnie tam już od 10 grudnia widzowie obejrzą m.in. obsypaną deszczem nagród brytyjsko-kanadyjską produkcję - "Orphan Black".

Tylko u nas! Oficjalny trailer filmu "La la land"

Listopad 30th, 2016

Najnowsza komedia z dwójką najgorętszych aktorów Hollywood - Emmą Stone i Ryanem Goslingiem. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli – Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w show-biznesie.

Wojciech Fortuna: jak zobaczyłem spalony samochód Małysza, byłem przerażony [3/3] [Sektor Gości]

Listopad 30th, 2016

Dlaczego słynny skoczek narciarski Wojciech Fortuna uważa, że nowy trener reprezentacji Polski Stefan Horngacher odbuduje siłę polskiej drużyny i osiągnie z nią wielkie sukcesy? Jak ocenia szanse Polaków na zdobycie złotych medali w konkursach drużynowych mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich? Co sądzi o powrocie Adama Małysza do kadry skoczków w roli dyrektora, a także jego karierze w rajdach terenowych? Czy zdaniem Fortuny dobrze się stało, że Łukasz Kruczek po wielu latach zrezygnował z prowadzenia kadry? Dlaczego mistrz olimpijski z Sapporo z 1972 roku nie marzy o wyjeździe na igrzyska do Pjongczangu w roli kibica? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 49. odcinka programu "Sektor Gości". Z Wojciechem Fortuną rozmawia dziennikarz serwisu WP SportoweFakty Michał Bugno. 

Wojciech Fortuna: nie uniosłem ciężaru wielkiej popularności [2/3] [Sektor Gości]

Listopad 30th, 2016

Jak Wojciech Fortuna wspomina igrzyska olimpijskie z Sapporo z 1972 roku, na których wywalczył złoty medal olimpijski, mając zaledwie 19 lat? Czy był zaskoczony świetnym skokiem na 111 metrów, który oddał w tym pamiętnym konkursie? Jak wyglądały jego powitania po powrocie do Warszawy i Zakopanego? Czy był gotowy na potężny i nagły wzrost popularności? Dlaczego po sukcesie w Sapporo stracił motywację do uprawiania sportu? Co sprawiło, że przez następne 30 lat żaden Polak nie zdobył medalu na zimowych igrzyskach olimpijskich? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części 49. odcinka programu "Sektor Gości". Z Wojciechem Fortuną rozmawia dziennikarz serwisu WP SportoweFakty Michał Bugno.

Wojciech Fortuna: zrozumiałem, że w Zakopanem nie ma dla mnie miejsca [1/3] [Sektor Gości]

Listopad 30th, 2016

Dlaczego mistrz olimpijski z Sapporo z 1972 roku Wojciech Fortuna wyprowadził się z rodzinnego miasta Zakopanego do Gorczycy na Suwalszczyźnie? Co skłoniło go do stworzenia ekspozycji pamiątek narciarskich "Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk" i jakie eksponaty się na niej znajdują? Dlaczego zdecydował się sprzedać swój złoty medal olimpijski, a pozyskane pieniądze przeznaczył na leczenie amerykańskiego skoczka Nicholasa Fairalla oraz polskiej łyżwiarki Natalii Czerwonki? W jaki sposób przez wiele lat przechowywał swoje najcenniejsze trofeum? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 49. odcinka programu "Sektor Gości". Z Wojciechem Fortuną rozmawia dziennikarz serwisu WP SportoweFakty Michał Bugno. 

Następna strona »
meble kuchenne grudziądz Graficzne projektowanie stron Grudziądz gwarantujemy niskie ceny i indywidualną grafike. sprawdzone i za darmo seks anonse pań, panów i par Tanie catshare za sms lub przelew rapidshare za sms Najlepszy hosting plików konto premium za sms seks filmy meble kuchenne w Grudziadzu