Media Blog

Kolarstwo torowe na zakręcie. Co z obiektem w Pruszkowie?

Marzec 31st, 2016

Polski Związek Kolarski zalega wykonawcy budowy toru w Pruszkowie ponad 5 milionów złotych. Takich pieniędzy nie ma. Czy uda się zawrzeć ugodę? Bez tego ta dyscyplina w Polsce może po prostu zniknąć.

Miasto ratuje Ruch. "To prezes do tego doprowadził"

Marzec 31st, 2016

Radni Chorzowa zdecydowali się umożliwić Ruchowi wzięcie pożyczki, co pokryje część zapotrzebowań finansowych klubu. W czwartek nie zabrakło wzajemnych oskarżeń. Czy teraz Niebiescy wyjdą na prostą?

Jarosław Hampel: zobaczyłem, kto jest moim przyjacielem, a kto nie [cz. 2/2]

Marzec 31st, 2016

- Podczas rehabilitacji nauczyłem się wielu rzeczy. Spojrzałem na swoje życie z innej perspektywy. Doceniłem szereg prostych rzeczy, które działy się wokół mnie. Przekonałem się, na kogo mogę liczyć i kto mi pomoże. Kto jest moim przyjacielem, a kto nie." - mówi w drugiej części rozmowy z serwisem WP SportoweFakty wracający do pełni zdrowia żużlowiec Jarosław Hampel. Zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra opowiada też o filmie dokumentalnym "Jarek Hampel - łamane przez osiem", który zrealizowano w trakcie jego leczenia.

Jarosław Hampel: leczenie było dla mnie cierpieniem, ból był potworny [cz. 1/2]

Marzec 31st, 2016

- Kiedy doznałem kontuzji, nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak bardzo jest poważna. Ból był potworny. Nie znam słów, które mogłyby lepiej opisać, jakim cierpieniem była pierwsza faza leczenia - mówi w pierwszej części rozmowy z serwisem WP SportoweFakty wracający do pełni zdrowia żużlowiec Jarosław Hampel, zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra.

Zwolnienia podatkowe Kościoła. Na co mogą liczyć duchowni?

Marzec 31st, 2016

Tworzona obecnie ustawa PiS nałożyć ma ostre ograniczenia na obrót ziemią rolną. Zgodnie z nią nabywcami mogą być tylko rolnicy indywidualni, Skarb Państwa, samorząd lub Agencja Nieruchomości Rolnych. Nową poprawka do grupy uprzywilejowanych zalicza również Kościół. Planowane preferencje dla Kościoła w obrocie ziemią to niejedyne wyjątki w polskim prawie, które zapewniają dobrą pozycję gospodarczą kościołom.

Co dziesiąty pracownik tymczasowy zostaje zatrudniony na etat

Marzec 31st, 2016

Wartość rynku agencji zatrudnienia w Polsce szacuje się już na 6,5 mld zł. Łączna liczba pracowników tymczasowych przekroczyła 700 tys. Rośnie też liczba przepracowanych przez nich godzin. W ubiegłym roku każdy pracownik tymczasowy w agencjach członkowskich Polskiego Forum HR przepracował średnio 65 dni. Praca tymczasowa otwiera drogę do stałego zatrudnienia ? co dziesiąty pracownik tymczasowy zostaje w danej firmie na etacie.

Słupsk pracuje nad ponadmiejską ideą smart city

Marzec 31st, 2016

Słupsk chce budować nie tylko inteligentne miasto, lecz także inteligentny region. W ramach tego procesu zamierza integrować komunikację publiczną z innymi gminami. Planowana wspólna karta miejska ma ułatwiać zarówno komunikację w regionie i zakup biletów, jak i dostęp do urzędów, służby zdrowia i kultury. Bez usprawnień w komunikacji i infrastrukturze trudno mówić o poprawie jakości życia mieszkańców ? podkreśla Robert Biedroń, prezydent Słupska.

12 zł – nowa minimalna stawka godzinowa

Marzec 31st, 2016

12 zł - taką minimalną stawkę godzinową premier Beata Szydło zapowiedziała w expose. Obejmie ona umowy zlecenia oraz umowy o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy o zleceniu, z pewnymi wyłączeniami. Celem zmian jest przeciwdziałanie nadużywaniu umów cywilnoprawnych przez pracodawców. Według wstępnych zapowiedzi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stawka miałaby obowiązywać najwcześniej 01.09.2016 roku.

31 marca przypada Dzień Wolności od Rachunków

Marzec 31st, 2016

Regulowanie bieżących rachunków pochłania średnio około 25 proc. dochodów gospodarstwa domowego. Oznacza to, że przeciętna polska rodzina przez pierwsze trzy miesiące roku pracuje tylko na opłacenie rocznych należności. Od 31 marca dochody mogą być przeznaczane na inne potrzeby.

Kurdyjki wstępują w szeregi Peszemergów

Marzec 31st, 2016

Kurdyjki przyłączyły się do walki z bojownikami Państwa Islamskiego w Iraku. Pierwsza grupa kobiet ukończyła akademię wojskową w Zachu. Na uroczyste obchody przybył kurdyjski prezydent Masud Barzani. Zwracając się do 200 absolwentek, Barzani mówił o dumie i odwadze Peszmergów i ich roli w walce z Państwem Islamskim. Kobiety szkoliły się w zakresie średnich i ciężkich broni w tym karabinów AK-47, granatników (RPG) i moździerzy. Otrzymały również podstawowe szkolenie wojskowe, w tym sprawności fizycznej oraz nowoczesnych i zaawansowanych technik walki. Nauczyły się także rozbrajać bomby.

Następna strona »
meble kuchenne grudziądz Graficzne projektowanie stron Grudziądz gwarantujemy niskie ceny i indywidualną grafike. sprawdzone i za darmo seks anonse pań, panów i par Tanie catshare za sms lub przelew rapidshare za sms Najlepszy hosting plików konto premium za sms seks filmy meble kuchenne w Grudziadzu