Media Blog

"Zimówki" nie zawsze będą kosztem firmy

Listopad 30th, 2013

Komplet "zimowek" kupiony wraz nowym samochodem, ujęty na tej samej fakturze, co auto, powiększy jego wartość początkową do amortyzacji. Natomiast wydatek na opony zimowe nabyte do auta już użytkowanego na potrzeby działalności powiększy koszty firmy - w całości lub do pewnego limitu.

    


Wydatki na kolacje biznesowe są kosztem podatkowym

Listopad 29th, 2013

Wydatki na kolacje biznesowe są kosztem podatkowym - wyjaśnił b. wiceminister finansów Maciej Grabowski w interpretacji ogólnej wydanej tuż przed objęciem stanowiska szefa resortu środowiska. Interpretacja kładzie kres długoletnim sporom fiskusa z podatnikami.

    


TAX TIME: Grudniowe zakupy obniżą podatek za 2013 rok

Listopad 29th, 2013

Koniec roku oznacza nie tylko świąteczne zakupy - w przypadku przedsiębiorców to także ostatni dzwonek na zakupy firmowe, pozwalające na obniżenie podatku za 2013 rok - przypomina Tax Care w ramach corocznej akcji Tax Time.

    


Przez dyplomatyczne spięcia tracą polskie firmy

Listopad 28th, 2013

Trudne relacje z Rosją, Białorusią i Ukrainą odbijają się na polskich zakładach. 11 listopada po burdach przed rosyjską ambasadą w Warszawie co najmniej dwie firmy dostały od moskiewskich kontrahentów pisma z wezwaniem do wynajęcia ochrony dla rosyjskich pracowników.

    


Podatkowa walka z wiatrakami

Listopad 28th, 2013

Chociaż gospodarka rośnie, sprzedaż paliw maleje. Solidarna odpowiedzialność wobec fiskusa nie wyrugowała wyłudzaczy VAT - informuje "Puls Biznesu".

    


WEKEND "Zimówki" nie zawsze będą kosztem firmy

Listopad 27th, 2013

Komplet "zimowek" kupiony wraz nowym samochodem, ujęty na tej samej fakturze, co auto, powiększy jego wartość początkową do amortyzacji. Natomiast wydatek na opony zimowe nabyte do auta już użytkowanego na potrzeby działalności powiększy koszty firmy - w całości lub do pewnego limitu.

    


Stocznia Gdańsk: Bankructwo tuż-tuż

Listopad 27th, 2013

Gdańsk Shipyard Group, kontrolowany przez największy ukraiński związek przemysłowy ISD, przygotowuje się do złożenia wniosku o upadłość Stoczni Gdańsk - ustalił DGP. - Ten wariant jest poważnie brany pod uwagę w związku z brakiem porozumienia z Agencją Rozwoju Przemysłu - przyznaje osoba powiązana z ukraińską spółką. Wniosek w tej sprawie ma być złożony najpóźniej w styczniu 2014 r. Problemem Stoczni Gdańsk jest nie tylko brak płynności finansowej, lecz przede wszystkim zobowiązania z przeszłości, które trzeba zrealizować do końca roku.

    


Prezydent podpisał zmiany dotyczące m.in. spółek komandytowych

Listopad 26th, 2013

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kilku ustaw podatkowych, która przewiduje m.in. objęcie podatkiem dochodowym od osób prawnych spółek komandytowo-akcyjnych - poinformowała we wtorek w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

    


"Gazeta Wyborcza": Polskie firmy mniej kochają euro

Listopad 26th, 2013

Polscy przedsiębiorcy w ciemnych barwach widzą wstąpienie do strefy euro. Aż 48 proc. uważa, że nastąpi to dopiero w 2017 r., a 12 proc., iż nie zrobimy tego... nigdy - informuje "Gazeta Wyborcza".

    


Ważne dla przedsiębiorców, którzy złożyli wniosek o umorzenie należności

Listopad 25th, 2013

Podjęcie decyzji przez Komisję Europejską, stwierdzającej że umorzenie należności na podstawie ustawy abolicyjnej nie będzie stanowiło pomocy publicznej nie ma wpływu na zasady wydawania płatnikom zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenia społeczne. Powyższe zaświadczenia mogą być wydane, gdy na koncie płatnika nie figuruje żadne zadłużenie.

    


Następna strona »
meble kuchenne grudziądz Graficzne projektowanie stron Grudziądz gwarantujemy niskie ceny i indywidualną grafike. sprawdzone i za darmo seks anonse pań, panów i par Tanie catshare za sms lub przelew rapidshare za sms Najlepszy hosting plików konto premium za sms seks filmy meble kuchenne w Grudziadzu